KERN LUDWIK JERZY - PROSZĘ SŁONIA

Czy porcelanowy słoń może być najlepszym przyjacielem rodziny? Może! Kiedy Ludwik Jerzy Kern w 1962 roku pisał Proszę słonia, nie przypuszczał, że słoń Dominik tak mocno wpisze się w dziecięcy świat, i to nie tylko nasz polski, bowiem książka doczekała się kilkudziesięciu zagranicznych wydań (m.in. niemieckiej i japońskiej), jak również serialu przez lata emitowanego w TVP1. Obok Ferdynanda Wspaniałego, to druga flagowa pozycja w twórczości autora. Wydawnictwo Literówka oraz znakomita aktorka Teatru Narodowego Anna Seniuk, z wielką radością przypominają dzieciom tę pozycję w postaci audiobooka, czyli książki do słuchania.

Zmartwieniem rodziców Pinia jest jego niski wzrost. Nie ma żartów, Pinio jest najniższy w klasie! Pomocne w tym problemie mają być witaminy zapisane chłopcu przez doktora. Tymczasem Pinio buszując po strychu, znajduje niedużego, porcelanowego słonia. Od tej pory słoń – Dominik, stojąc na półce z książkami, towarzyszy chłopcu w jego obowiązkach oraz wysłuchuje ciekawych szkolnych historii, które Pinio z zaangażowaniem codziennie mu opowiada. O tym, jak bardzo witaminy na wzrost okażą się skuteczne, kto najwięcej od nich urośnie i jakie przygody z tego wynikną, przekonacie się, słuchając tej zabawnej opowieści. Proszę słonia to ponad pięć godzin czystej przyjemności.