Kalman Imre - Księżniczka Czardasza
Najsłynniejsze Operetki Świata to kolejna seria kolekcji La Scala. Znajdzie się w niej kilkadziesiąt najwybitniejszych przedstawień operetkowych, zarejestrowanych w najbardziej prestiżowych teatrach świata. Spektakle zostały utrwalone na płytach DVD, które dzięki cyfrowej jakości dźwięku i obrazu przenoszą widza w czarujący, pełen wdzięku i magii świat klasycznej operetki, Realizatorzy i wykonawcy bardzo udanie prezentują uroki budapeszteńskiego kabaretu i wiedeńskich salonów. Dekoracje utrzymane w stylu lekko secesyjnym oraz stylowe, zwracające uwagę kostiumy tworzą odpowiedni klimat do rozegrania tej romantyczno-zabawnej historii. Do tego nastroju dostosowali się również wykonawcy, którzy bardzo dobrze potrafili się wcielić w odgrywane postaci, nadać mi wyraziste osobowości. Wspaniała jest Deborah Riedel jako Sylva Varescu. Warto zobaczyć nie tylko jak śpiewa i odgrywa zakochaną, a potem nieszczęśliwą gwiazdę kabaretu, ale także jak tańczy czardasze. Jako Boni bryluje doskonały śpiewak komiczny Roger Lemke – wszędobylski, zabawny i uroczy. Za pulpitem dyrygenckim stoi prawdziwy mistrz batuty Richard Bonynge, a orkiestra pod jego kierunkiem gra wyśmienicie. Operetka w wykonaniu Opera Australia.
Czas trwania płyty: DVD Numer katalogowy w bibliotece: 6052