• 23 października 2015
89 Urodziny Kubusia Puchatka 11

22 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim obchodziliśmy 89. urodziny Kubusia Puchatka – bardzo sympatycznego Misia o Bardzo Małym Rozumku. Na przyjęcie zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz przedszkolacy z Przedszkola Publicznego nr 6. Zabawa urodzinowa rozpoczęła się od spektaklu o Kubusiu oraz Wiersze Pana Jana i Juliana, który zaprezentował gościom Czarny Teatr z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, pod kierunkiem pani Emilii Furtok. Inscenizacje zostały zaprezentowane w ciemności, co okazało się dla dzieci nowym, niezwykłym, teatralnym doznaniem. Wspaniałe widowisko oraz wspólny taniec z aktorami zachwycił urodzinowych gości. Jak to w Bibliotece bywa, nie mogło zabraknąć spotkania z książką, dlatego kolejnym etapem przyjęcia było głośne czytanie opowieści pt.: Urodziny Puchatka, a na zakończenie dzieci mogły spróbować tortu Kubusia, w środku którego czekało na nich małe co nieco.