• 24 listopada 2015
GUZOWSKA MARTA - MARIO YBL 2. GŁOWA NIOBE

Zbrodnia w zabytkowym pałacu w Nieborowie, wyrafinowany morderca i trzy dni niekończącego się koszmaru. Przed nami drugi tom przygód aroganckiego profesora  Mario Ybla, antropologa światowej sławy!

W Nieborowie, w muzeum z kolekcją rzeźb antycznych, odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa, na którą zaproszono wybitnego specjalistę od budowy ludzkiego ciała – Mario Ybla. Niestety piękna posiadłość staje się miejscem okrutnych zbrodni. Już pierwszej nocy ginie artystka fotografująca dzieła sztuki. Zabójca odcina jej głowę i przytwierdza do jednej z rzeźb. Przerażeni organizatorzy proszą profesora Ybla o pomoc. Ciągle padający śnieg uniemożliwia bowiem łączność ze światem, a policja nie może dotrzeć na miejsce zbrodni… Nikt też nie zdoła się z Nieborowa wydostać. Sprawca musi więc być wśród gości. Mario i Juliana próbują jak najszybciej namierzyć i zidentyfikować mordercę, a przy tym nie dać się zabić… Czyta Roch Siemianowski.