• 21 kwietnia 2016
TOMASZEWSKA MARTA - KTÓRĘDY DO ELDORADO

“Którędy do Eldorado” to wspaniała książka dla młodzieży, książka o przygodzie, przyjaźni i pierwszej miłości. Głównym bohaterem jest Piotr, poważny 14-letni harcerz. Piotr ma wspaniałe rodzeństwo: młodszego, postrzelonego brata Muńka i rezolutną siostrę Iwonkę. W związku z nową pracą ojca, pieszczotliwie zwanego przez wszystkich domowników Tatkusem, rodzina przeprowadza się z Warszawy do podrzeszowskiego Czernina. Tam właśnie rozpoczyna się prawdziwa przygoda naszych bohaterów. Czyta Beata Łuczak.

Marta Tomaszewska — pisarka, poetka i baśniopisarka, opublikowała ponad 40 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Za sprawą książki Podróż do Krainy Om uznawana jest za prekursorkę polskiej fantasy.  Pisarka otrzymała wiele nagród: Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci, Medal honorowy na Biennale sztuki dla Dziecka, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, wpis na międzynarodową listę Honorową IBBY, Order Uśmiechu, Medal IBBY za całokształt twórczości dla dzieci i młodzieży, Złoty Medal Zasłużona Kulturze Gloria Artis.

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 1987