• 7 lutego 2017
BAŚNIOWY POKOIK

Piesek Czaruś mieszka ze swoim tatą i bratem w zagrodzie. Choć żyje w budzie jak pączek w maśle, marzy o baśniowym pokoiku i zabawie w miejsce nudnych obowiązków. Nie chcąc nikogo słuchać, udaje się w samotną podróż do Miasta Róż, by tam boleśnie uświadomić sobie, że nie ma nic za darmo i doświadczyć na własnej sierści, że wyrzuty sumienia gryzą niczym pchły… Czy Czaruś posłucha tajemniczego Białego Kotka i czy zdecyduje się na powrót do domu? Baśniowy pokoik to słuchowisko dla dzieci od 3 lat, które powstało na podstawie spektaklu Teatru Dobrego Serca z Warszawy. Scenariusz nawiązuje do biblijnej przypowieści o synu marnotrawnym. Jego autorem i reżyserem słuchowiska jest Jerzy Latos, którego usłyszeć można na płycie obok Pauliny Dulli-Latos. Muzykę skomponował Krzysztof Maciejowski, dzięki któremu opowieść zyskała nastrój francuskiego musicalu.

Czas trwania płyty: CD Numer katalogowy w bibliotece: 2169