• 6 grudnia 2017
Wystawa żniwa Artystyczne 15

6 grudnia w sali multimedialnej naszej biblioteki odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy zatytułowanej Żniwa artystyczne – suplement. Autorami wystawionych prac są podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gorzycach oraz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Pokochaj Mnie z Gorzyczek. Przedstawione w galerii prace pochodzą z wystaw Graficzny Świat, Nasz PowiArt, Przenikanie, Pokochaj legendy Ziemi Wodzisławskiej, Kolażem po oczach, oraz z trzech kolejnych edycji Międzynarodowego Przeglądu Plakatu Muzycznego towarzyszącego festiwalowi Jazz w Ruinach. Obejmują okres od 2013 do 2017 roku. Na wernisażu gościliśmy autorów wystawianych prac wraz z rodzicami, władze naszego miasta, a także ludzi, którym bliska jest sztuka w jej szerokim aspekcie. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i twórczej atmosferze, przy akompaniamencie pianisty Jerzego Gorgonia. Wystawę można oglądać do końca stycznia 2018 w Galerii Pod Fikusem. Zapraszamy.