• 9 września 2019
MIŁOSZEWSKI WOJTEK - WOJNA.PL 3. KONTRA

Kontynuacja bestsellerowych powieści Inwazja i Farba. USA kontra Rosja. Zapowiada się starcie gigantów.

Władimir Putin posuwa się za daleko. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, Mike Pence, nie zamierza czekać, aż totalitarne plany rosyjskiego władcy pochłoną pozostałą część Europy Zachodniej. Rozpoczyna się uderzenie amerykańskich wojsk, które ma na celu zniszczenie imperialnej armii. Kontra.

Bohaterowie z poprzednich części, rzucani wirem rozgrywających się wydarzeń, muszą zmierzyć się z nowymi, mrożącymi krew w żyłach niebezpieczeństwami. Na froncie – taj jak zwykle – walki są brutalne i wyjątkowo ciężkie. Cały świat liczy na szybkie zwycięstwo USA. Jednak Rosja okaże się trudnym przeciwnikiem, a wygrana państw zachodnich wcale nie jest taka pewna.

Polska przeżywa kolejny zwrot i ponownie staje się teatrem działań wojennych. Polacy niedługo cieszyli się, choć zamordystyczną i utopijną, to jednak stabilizacją. Znowu wybucha chaos, a pozbawieni reguł i aparatu państwowego ludzie muszą radzić sobie na własną rękę. Czyta Marcin Popczyński.