BARANOWSKI KRZYSZTOF – DRUGI RAZ DOOKOŁA ŚWIATA. SOLO NA BIS

“Planując kolejny rejs zapomniałem o tym strachu, zwierzęcym i wszechogarniającym, przylepiającym koszulę do spoconych pleców, wysuszającym usta, zaciskającym gardło w bezgłośnym krzyku.”

Wspomnienia znanego żeglarza i podróżnika z samotnego rejsu dookoła świata, składają się na świetną książkę dla każdego czytelnika.

“Nie widać nic, tylko fosforyzujące grzebienie fal. Czarne kontury żagli ledwie się znaczą na nieco mniej czarnym niebie. Pędzimy w ciemność, to w górę, to w dół. Śladu życia na oceanie, mój jacht wydaje się być jednym kosmosem w zasięgu miliardów lat świetlnych. Nie widać świateł statków ani latarni morskich, nie widać gwiazd, ani księżyca. I tak ma być przez cały rok rejsu dookoła świata?!”

Krzysztof Baranowski – żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz. Jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską. Przeżeglował około 250 tysięcy mil morskich, co daje w przybliżeniu dwunastokrotne opasanie Ziemi. Autor książek o wielomilionowym nakładzie, prawdziwy miłośnik morza i żeglugi.

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 876