TRZY fakty naznaczają los każdego faceta: urodził się, kiedyś umrze i któregoś dnia z pewnością będzie chciał kupić szybki motocykl. Kiedy mężczyzna robi się zrzędliwy, cyniczny i neurotyczny, to znak, że stanął u progu kryzysu wieku średniego.
Rozczarowany życiem, niezdolny do skupienia się i najczęściej na lekkim rauszu Michael Booth staje w obliczu przygnębiającego spadku formy fizycznej, nęka go dojmujące poczucie śmiertelności, trwoni czas na rozrywki i kosztowne wyposażenie kuchni, a jego zamiłowanie do wina i curry wymyka się spod kontroli. Potrzebne są zmiany! Michael podejmuje więc ambitną próbę napisania wyczerpującej książki o kuchni indyjskiej. Wraz z żoną i dwójką małych dzieci wybiera się w kulinarną podróż po Indiach: od spowitego mgłą Delhi przez popadający w ruinę Amritsar aż po Tadż Maral. Niestety już wkrótce okazuje się, że Booth pod pretekstem pracy nad książką szybko pogrąża się w metafizycznej niemocy… wieku średniego. Na szczęście w tym momencie kontrolę nad sytuacją przejmuje jego żona. Zapisuje coraz bardziej cierpiącego męża na obóz szkoleniowy intensywnej jogi oraz prosi mądrego, wiekowego guru medytacji, żeby pomógł mu wytyczyć świecką ścieżkę do spokoju i równowagi. Czy jednak cynizm, neurozy i niepohamowany apetyt Bootha nie doprowadzą go do zguby? Czy odzyska równowagę, pokona lęki, przezwycięży nałogi i stawi życiu czoła jako mąż i ojciec? Każdy, kto czuje, że życiowy kryzys jest już blisko, powinien poznać historię Michaela i jego rodziny!
Jak przeżyć kryzys czterdziestolatka i nie zwariować? To nie jest kolejny poradnik w stylu „pomóż sobie sam”. To pełna humoru i autoironii opowieść o tym, jak pewien zagubiony, wypalony i duchowo zrujnowany czterdziestolatek odnalazł spokój i równowagę. To także doskonała instrukcja obsługi współczesnego mężczyzny zbliżającego się do wieku średniego.
Czas trwania płyty: mp3 Numer katalogowy w bibliotece: 926