• 7 czerwca 2024
Baletnica W Bibliotece

Podczas ostatniego spotkania w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom grupa „Motylków” z PP nr 6 w Wodzisławiu Śląskim wysłuchała książki pt.”Mądra Mysz – mam przyjaciółkę baletnicę”. Przeczytała ją głośno Pani Dorota Krawczyk – kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Nasz Gość przedstawił dzieciom kilka ciekawostek o życiu zawodowego tancerza, a na koniec przedszkolakom zaprezentowała się wyjątkowa osoba… Zuzanna Wójtowicz – 4-krotna Mistrzyni Polski w tańcu klasycznym! Dzieci poznały podstawowe figury baletowe i mało znane fakty z życia baletnicy. Serdecznie dziękujemy obu Paniom za przyjęcie naszego zaproszenia i poświęcenie czasu najmłodszym.

Raz jeszcze dziękujemy strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, oraz harcerzom z 17 Gromady zuchowej w Czyżowicach pod przywództwem harcmistrz ZHP Marii Kmiecik za przybycie do biblioteki i współtworzenie wspaniałego wydarzenia, w czasie którego Cała Polska Czyta Dzieciom.