• 6 czerwca 2024
Cała Polska Czyta Dzieciom. Pasowanie Na Czytelnika 2024 - 1

Tydzień Czytania Dzieciom trwa! Grupa „Słoników” z Przedszkola Publicznego nr 6 w Wodzisławiu Śląskim odwiedziła naszą Wypożyczalnie dla Dzieci. Odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika, które przeprowadził sam Prezydent Miasta Mieczysław Kieca. Dzieci otrzymały dyplomy oraz kartę biblioteczną. W nagrodę za udział w cyklicznych spotkaniach Magia czytania, Słoniki otrzymały również wyprawkę czytelniczą Mała książka – wielki człowiek, zakładkę oraz naklejki. Nie obyło się oczywiście bez czytania! Franklin jedzie na obóz to wstęp do kolejnej części spotkania – odwiedzin 17 Gromady Zuchowej „ Czyżyki” pod przywództwem p. harcmistrz ZHP Marii Kmiecik z Czyżowic. Niezwykle interesujące spotkanie, wspólne tańce i zabawy – to wszystko działo się właśnie dziś!

Dziękujemy za przybycie grupom dzieci z PP nr 6 oraz PP nr 3. Szczególne podziękowania składamy p. Bożenie Pająk – wychowawczyni „Słoników” z PP 6 za przygotowanie do wydarzenia oraz całoroczne spotkania w Bibliotece. Wraz z najmłodszymi czytelnikami, pragniemy jeszcze raz podziękować Panu Prezydentowi Miasta Mieczysławowi Kiecy. Za pasowanie, czytanie, wspólne chwile i uśmiech! Nie zapominamy o zuchach z 17 Gromady Zuchowej „Czyżyki” w Czyżowicach – zapewniliście nam wspaniałą zabawę!