CHMIELEWSKA JOANNA - KROKODYL Z KRAJU KAROLINY (słuchowisko)

W tajemniczych okolicznościach ginie przyjaciółka autorki – Joanny, Alicja. Znikają również jej zwłoki. Joanna postanawia na własną rękę wyjaśnić tajemnicę śmierci, nie ułatwiając tym zadania policji. Dysponuje ona jednak informacjami, które są nieznane stróżom prawa. Prywatne śledztwo prowadzi ją do Kopenhagi, a dokładniej na tory wyścigowe Amager i Charlottenlund. Okazuje się, że śmierć Alicji była w specyficzny sposób związana z życiem Joanny, która jako jedyna ma szansę wyjaśnić zagadkę zabójstwa. Powieść łączy w sobie elementy thrillera, komedii i powieści obyczajowej.

Realizacja: Teatr Polskiego Radia.
Obsada: Anna Dereszowska, Elżbieta Kijowska, Jacek Braciak, Krzysztof Wakuliński, Maria Robaszkiewicz, Mateusz Narloch, Włodzimierz Press, Zygmunt Sierakowski.

Czas trwania płyty: CD Numer katalogowy w bibliotece: 239