• 13 października 2017
Warsztaty Dla Bibliotekarzy Cd 9

Za nami kolejne szkolenie przeprowadzone dla bibliotekarzy w ramach projektu „Doświadczenie, wiedza i pomysł- warsztaty dla bibliotekarzy z powiatu wodzisławskiego” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty na temat: „Biblioteka dla najmłodszych„ oraz „Animator grupy zabawowej” poprowadziła p. Maryla Cieslak, pedagog, rekomendowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, trener Akademii Komeńskiego – Ośrodka Kształcenia Ustawicznego i Doskonalenia Zawodowego przy Fundacji Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego.

Autorskie programy szkoleń są wynikiem wieloletniej pracy psychologów i pedagogów skupionych wokół Akademii Komeńskiego, działającej do 2011 roku w ramach Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, a obecnie w ramach Instytutu Komeńskiego powołanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego w 2011 r., który specjalizuje się w prowadzeniu całościowych programów szkoleniowych oraz krótkich form warsztatowych. Fundacja doskonali umiejętności wychowawcze i pedagogiczne osób pracujących z małymi dziećmi w wieku od 0 do 10 lat. Mamy nadzieję, że wypracowane przez bibliotekarzy pomysły będą pomocne w codziennej pracy.