• 12 lutego 2018
Ferie – Tło

Zimowe ferie już za nami. Czas na podsumowanie akcji FERIE W BIBLIOTECE. Tegoroczne spotkania dla dzieci rozpoczęliśmy bajkowo i teatralnie. 29 stycznia dla najmłodszych wystąpili aktorzy teatru KRAK-ART z Krakowa  przedstawiając adaptację jednej z najsłynniejszej baśni Hansa Christiana Andersena KRÓLOWA ŚNIEGU, rozpoczynając tym samym cykl spotkań Z KRÓLOWĄ ŚNIEGU W KRAINIE LODU organizowany przez pracowników Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Pierwsze zajęcia to tworzenie bajkowej KRAINY LODU, kolejne – pozwoliły dzieciom wykonać przepiękne SANIE KRÓLOWEJ ŚNIEGU, zaś na ostatnich, mając do dyspozycji tekturki, bibułę, kolorowe piórka, brokat,  cekiny… najmłodsi wykonali kolorowe KARNAWAŁOWE MASKI. Nasza propozycja na drugi tydzień zimowych wakacji to MUZYCZNE FERIE W BIBLIOTECE. Na początek SWINGOWA HUŚTAWKA, czyli wspólnie tworzymy plastelinowy big-band. Kolejny dzień, kolejne wyzwanie – ROCKOWE ZATRZĘSIENIE. Dzieci mają za zadanie stworzenie własnej, niepowtarzalnej gitary elektrycznej. Muzyczne zmagania kończy wyprawa na Jamajkę i tworzenie kolorowej grzechotki w rytmie SKOCZNEGO SKA. Na zakończenie naszych zimowych spotkań aktorzy teatru KRAK-ART i przedstawienie PRZYGODY ŚWINEK, które uczy nas wszystkich, że warto być rzetelnym i obowiązkowym, bo pracowitość popłaca.

Z naszej propozycji Ferii w Bibliotece skorzystało ok. 280 dzieci.  Cieszymy się, że najmłodsi wybrali bibliotekę, aby spędzić swój wolny czas z nami. Przypomnijmy, że pracownicy naszych filii również zaproponowali najmłodszym wiele atrakcji: głośne czytanie bajek, zajęcia literackie i plastyczne, gry i zabawy ruchowe, gry planszowe… Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach i spotkaniach. Mamy nadzieję, że sprawiły Wam wiele radości.