• 29 listopada 2019
GARCIA SAENZ DE URTURI EVA - TRYLOGIA BIAŁEGO MIASTA 2. RYTUAŁY WODY

Kontynuacja bestsellerowej Ciszy białego miasta. W górach zostaje znalezione ciało kobiety, która była w ciąży. Jak się okazuje, jej śmierć miała związek ze starym celtyckim rytuałem. Ofiary tego obrzędu palono, wieszano i topiono. Śledczy Karaken znał zamordowaną. To jego dawna dziewczyna, rysowniczka komiksów, którą poznał ponad dwadzieścia lat wcześniej na obozie archeologicznym. Pojawiają się obawy, że po tym zabójstwie nastąpią kolejne. Na celowniku mordercy mogą się znaleźć osoby mające wkrótce zostać rodzicami. Śledztwo zostaje utajnione, policjanci boją się kolejnego wybuchu zbiorowej paniki w Vitorii.

Podkomisarz Alba Diaz de Salvatierra, szefowa i kochanka Krakena, spodziewa się dziecka. Nie ma pewności, kto jest jego ojcem. Jeśli to śledczy, zagraża mu śmiertelne niebezpieczeństwo: może znaleźć się na liście potencjalnych ofiar zabójcy praktykującego rytuały wody.

Rytuały wody to opowieść jeszcze mocniejsza i mroczniejsza niż Cisza białego miasta. Nie brakuje w niej też oryginalnej domieszki baskijskiego klimatu. Eva García Sáenz de Urturi w mistrzowski sposób łączy trzymające w napięciu wątki seryjnych morderstw i rodzinnych tajemnic z niezwykłymi opisami zabytkowego miasta i emblematycznych miejsc prowincji Álava. Czyta Adam Bauman.

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 3321