• 2 sierpnia 2016
Holenderskie Wiatraki 17

Wtorkowe zajęcia w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, to ciąg dalszych podróży literacko-kulinarnej! Przystanek Holandia, czyli kraj kolorowych kwiatów i wiatraków. Zajęcia Holenderskie wiatraki były ściśle związane z tulipanami, wiatrakami, serem, rowerami i chodakami. Nasi mali turyści poznali położenie kraju na mapie, stolicę i flagę, dowiedzieli się wielu ciekawostek na jego temat, a nawet przymierzyli prawdziwe holenderskie chodaki! Krótka pogadanka poprzedziła zajęcia plastyczne, na których wspólnie wykonaliśmy kolorowe wiatrako-kwiatki. Nie zabrakło również poczęstunku, na który składał się… oczywiście ser! Nasi zadowoleni turyści opuścili mury Biblioteki z uśmiechniętymi buziami, co bardzo cieszy wszystkich pracowników naszej Biblioteki! Zapraszamy na kolejne spotkanie już jutro! Przystanek – Anglia!