• 10 października 2022
Noc Bibliotek 2022 - Logo

Tegoroczna Noc Bibliotek trwała u nas aż dwa dni!

W piątek, 7 października wybraliśmy się w podróż pełną zapachów, barw, emocji i niezwykłych, egzotycznych opowieści. W niesamowitą wędrówkę po Indiach zabrali nas podróżnicy z Zakochani w świecie, czyli Joanna Grzymkowska-Podolak oraz Jarosław Podolak. Orientalną atmosferę zapewnił również smak indyjskiej, pachnącej korzennymi przyprawami herbaty. Dodatkowo można było zaopatrzyć się w aromatyczne olejki i maceraty u Moniki Piaseckiej z Destylarni olejków eterycznych i kupić piękną, nietuzinkową biżuterię przy stoisku Tatiany Pawlak (Stylowy Garaż). Ponadto wszyscy przybyli goście mieli możliwość skorzystania z Fotobudki, by uwiecznić magiczne chwile spotkania na wspólnych zdjęciach. Dostępny był również kiermasz książek i płyt winylowych na parterze Biblioteki.

Sobota, 8 października  to zdecydowanie zajęcia praktyczne, również utrzymane w indyjskim klimacie. O godzinie 10.00 rozpoczęła się Joga śmiechu na dywanie, poranna rozgrzewka wprawiająca uczestników w optymistyczny nastrój. Nad wszystkim czuwała certyfikowana instruktorka jogi śmiechu, Lidia Białecka. Następnie równolegle, o tej samej porze odbyły się warsztaty: Tworzenie mandali poprowadzone przez Sylwię Mandziuk oraz Tatuaż artystyczny z henny autorstwa Anny Sieńko Bhatt. Dzięki nabytej wiedzy i praktyce powstały piękne pamiątki.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i spędzili z nami tegoroczną Noc Bibliotek. Zapraszamy już za rok!

Noc Bibliotek, piątek

Noc Bibliotek, sobota