• 23 czerwca 2021
Stulecie Powstań Śląskich 32

„Plakat na stulecie Powstań Śląskich 1919-1920-1921”

23 czerwca 2021 przy Pomniku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim (Plac Wojciecha Korfantego) odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Plakat na stulecie Powstań Śląskich 1919-1920-1921”. Na konkurs napłynęło ponad 40 prac, z czego 19 zostało wyróżnionych i nagrodzonych. Naszym laureatom nagrody wręczali: Adam Krzyżak – przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego, Ewa Wrożyna- Chałupska – Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim oraz Sławomir Kulpa – Dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Fundatorem nagród była pani Barbara Połednik, MiPBP oraz Muzeum w Wodzisławiu Śl. Na rozdaniu nagród nie mogło zabraknąć Kazimierza Piechaczka z Grupą Rekonstrukcji Historycznej Powstaniec Śląski. Wyróżnione prace można oglądać na wystawie w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży do końca lipca.

LAUREACI KONKURSU:

KATEGORIA WIEKOWA: DZIECI DO 14 ROKU ŻYCIA