MiPBP w Wodzisławiu serdecznie zapraszamy na cykl spotkań autorskich w ramach projektu "Literacka Wiosna nad Odrą" .

Startujemy 20 kwietnia. Zamierzamy zaprezentować literaturę polską i czeską poprzez spotkania autorskie z polskimi i czeskimi pisarzami i ilustratorami książek, wystawy, spotkania czytelnicze, dyskusje nad książką, wykłady o polskiej i czeskiej literaturze współczesnej.

Planujemy spotkania literackie dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców. Gośćmi w Bibliotece będą np.: Wanda Chotomska, Beata Ostrowicka, Marcin Pałasz, Jolanta Lyskova-Petrzilkova, Darina Krygiel, Grzegorz Kasdepke, Ewa Stadtmuller. Wymienieni pisarze prezentować będą swoją twórczość zarówno w bibliotece wodzisławskiej, jak również w Karvinie w Bibliotece Regionalnej.

Prezentacja literatury polskiej w zaprzyjaźnionej bibliotece pomoże rozbudzić zainteresowania czytelnicze, jak również wzrost zainteresowań polską literaturą dziecięcą i młodzieżową. Ostatnio wzrosło zainteresowanie nauką języka czeskiego na kierunkach filologii czeskiej stąd również wzrost wypożyczeń książek z tego obszaru językowego. Czytelnicy otrzymają ciekawą ofertę związaną z książką czeską, dziś zapomnianą i nieznaną, oraz ciekawe spotkania, które przybliżą kulturę, historię i tradycję mieszkańców drugiego brzegu Odry.