• 2 czerwca 2022
Roman Pankiewicz - Spotkanie Autorskie Dla Dzieci - 1

W czwartek, 2 czerwca, naszą Bibliotekę odwiedził znany pisarz i podróżnik, Roman Pankiewicz.

Pierwsze spotkanie odbyło się o godzinie 9.00. Uczestniczyli w nim czytelnicy z klas I i II. Autor opowiadał dzieciom o różnych zawodach, o których pisał w swoich dwujęzycznych książkach. Docenił zawód nauczyciela i bibliotekarza, z sentymentem wspominając swoje szkolne czasy. Opowiadał historie, których był uczestnikiem w swojej szkole podstawowej. Dzieci poznały także zawód żołnierza, strażaka i policjanta. Spotkanie było szczególnie ciekawe ze względu na to, iż pisarz przebierał się za przedstawicieli prezentowanych zawodów.

Starsze dzieci – klasy IV,V i IV wzięły udział w spotkaniu z panem Romanem Pankiewiczem o godz. 11.00. Pisarz zaprezentował swoją książkę Islandia. Trzeci żywioł. Autor trafił do młodzieży niezwykłym poczuciem humoru, sposobem, w jaki opowiadał o swoich przygodach oraz mnóstwem pięknych zdjęć. Uczestnicy wyszli ze spotkania zafascynowani Islandią i chętni do odwiedzenia tego kraju.