• 22 kwietnia 2024
18 kwietnia 2024 w sali multimedialnej naszej Biblioteki odbyło się uroczyste spotkanie z dr Józefem Musiołem, sędzią SN w stanie spoczynku. Dr Józef Musioł rozmawiał z czytelnikami o swojej najnowszej publikacji Okrakiem przez wiek. Strzępy pamięci. Było to spotkanie pełne wspomnień, wzruszeń i inspiracji. Dziękujemy wszystkim za udział wydarzeniu.

Józef Musioł – ur. 9 stycznia 1933 roku w Połomi, syn Franciszka, uczestnika trzech powstań śląskich na ziemi wodzisławskiej i Marty z Białeckich, także z rodziny powstańczej. Doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Najwyższego, dziennikarz, literat, założyciel i przewodniczący Stowarzyszenia Sędziów Sądu Najwyższego w Stanie Spoczynku, były wiceminister sprawiedliwości i działacz Stronnictwa Demokratycznego. W dzieciństwie jeden z najmłodszych łączników Armii Krajowej. Człowiek wielu zainteresowań, autor ponad 30 książek, w tym wielu dotyczących Śląska, niektórych tłumaczonych na języki obce, twórca teatru faktu „Sąd Młodych”. Nazywany ambasadorem Śląska w Warszawie.