• 6 czerwca 2019
Dudziak 80

W czwartkowy wieczór gościliśmy w naszej bibliotece gościa wyjątkowego, artystkę światowej sławy, ikonę jazzu – Urszulę Dudziak. Długo można byłoby się rozpisywać o sukcesach artystycznych Urszuli Dudziak, o jej muzycznym dorobku, scenie dzielonej z Herbie Hancockiem, Bobbym McFerrinem czy Stingiem. Można by wyliczać niespotykaną skalę głosu, unikalną technikę wokalną, barwę, brzmienie. Można wspomnieć o tym, że artystka komponuje, aranżuje, śpiewa, pisze… Jednak muzyka to tylko część Urszuli Dudziak. Ogromne pokłady optymizmu, poczucie humoru, niewątpliwy talent gawędziarski, dystans do codzienności zaowocowały dwiema książkami Wyśpiewam Wam wszystko oraz jej kontynuacją Wyśpiewam Wam więcej.

Podczas czwartkowego spotkania poznaliśmy nietuzinkową kobietę – osobę zakochaną w świecie, ludziach i życiu, kobietę szczęśliwą, świadomą swojej kobiecości, bo jak sama mówi… najważniejszy jest nasz stan umysłu i to, co o sobie myślimy. Urszula Dudziak zagrzewa kobiety do działania – bez względu na wiek. Pokazuje, że można czerpać z życia pełnymi garściami, chwytać każdą chwilę, cieszyć się każdym dniem. A wszystko dlatego, że kobiety po prostu mają moc! To niewątpliwie było wyjątkowe spotkanie, pełne dobrej energii i ciepłej atmosfery, a na zakończenie rozmowy, autografy, wspólne zdjęcia…

Spotkanie odbyło się w ramach projektu FIS: Pozwólmy sobie na wielkie marzenia. To także wydarzenie towarzyszące obchodom 50. Dni Wodzisławia Śląskiego.