• 12 września 2024
Spotkanie Z Psem Preclem 2024 - 1

W środowe, słoneczne popołudnie, 11 września w Parku Miejskim odbyło się spotkanie z niezwykłą postacią – czworonożnym bohaterem książek dla najmłodszych, tytułowym Preclem oraz jego opiekunami. Ten uroczy piesek był gościem specjalnym, zaproszonym z okazji Jubileuszu 75-lecia naszej Biblioteki. Dzieci poznały wiele przydatnych ciekawostek z życia psów – dzięki temu w przyszłości z pewnością będą odpowiedzialnymi opiekunami dla czworonożnych przyjaciół. Dowiedziały się między innymi, co psiaki mogą jeść, a jakie przekąski są zarezerwowane tylko dla człowieka. Po tych warsztatach młodzi słuchacze na pewno lepiej rozumieją psią mowę ciała – kiedy pies jest chętny do zabawy, a kiedy lepiej dać naszym pupilom możliwość odpoczynku. Podczas wydarzenia była możliwość zakupu książki Przygody psa Precla. Odbyło się również głośne czytanie tych ciekawych opowieści. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, ukrytym w urodzinowym torcie! Serdecznie dziękujemy!

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Z Tobą, dla Ciebie, przy Tobie – 75 lat razem dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.