• 12 lipca 2024
Wakacje W Bibliotece 2024 - Spektakl Teatru Bajkowe Skarbki Śląska - Niezwykłe Przygody Kota I Karoliny -1

Za nami dwa wspaniałe tygodnie wakacyjnych zajęć dla najmłodszych czytelników. W ostatnie piątkowe, słoneczne przedpołudnie w ramach akcji Wakacje w Bibliotece 2024 odbyło się przedstawienie Niezwykłe przygody Kota i Karoliny w wykonaniu Teatru Bajkowe Skarbki Śląska. Aktorzy zabrali dzieci w fascynującą podroż pełną niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Po przedstawieniu odbyły się również warsztaty taneczno-ruchowe, a na koniec dzieci wyprowadziły na spacer wesołą zieloną Gąsienicę. W tym celu wszyscy udali się do Parku Miejskiego, gdzie miała miejsce wspólna zabawa w otoczeniu słońca i zieleni.

Zdecydowanie zbyt szybko minął ten czas, ale to nie powód do smutku! Z Bajowymi Skarbkami Śląska spotkamy się już za miesiąc, 12 sierpnia. Przypominamy, że powyższe przedstawienie teatralne zorganizowane jest w ramach projektu „Z Tobą, dla Ciebie, przy Tobie – 75 lat razem!” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Naszych młodych czytelników zachęcamy również do udziału w konkursie fotograficznym „Zdjęcie z moim ulubionym Muminkiem” – prace można zgłaszać do 14 sierpnia. Czekamy na ciekawe propozycje.