Spotkanie Z Himalaistami – Relacja Z Podróży Na Antypody

W piątkowy wieczór, 19 marca, w sali multimedialnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie z himalaistami, Marianem Hudkiem i Piotrem Lilla z Jastrzębskiego Klubu Wysokogórskiego. Spotkanie było relacją z wyprawy na Antypody mającej na celu zdobycie najwyższych szczytów Australii (Góra Kościuszki) i Oceanii (Piramida Carstensza).
Przy pełnej sali Himalaiści opowiedzieli o przeprawie przez deszczową dżunglę na Papui, zabrali nas w nieznany świat Papuasów i przybliżyli nam trudy i niebezpieczeństwa wspinaczki wysokogórskiej. Mieliśmy okazję poznać również najbardziej znane miejsca w Sydney oraz charakterystykę i ciekawostki związane z odległą ale bliską nam Górą Kościuszki. Barwnej opowieści podróżników towarzyszył pokaz slajdów dokumentujący najciekawsze chwile wyprawy. Po projekcji podróżnicy odpowiedzieli na szereg pytań oraz udostępnili przywiezione pamiątki.
Do końca marca zapraszamy do Galerii pod Fikusem, w której można zobaczyć wystawę zdjęć zatytułowaną „Wyprawa na Antypody” dokumentującą przebieg podróży.