• 28 czerwca 2021
Górna Odra 16

Festiwal Górnej Odry 2021 już za nami… To były dwa dni pełne dobrej energii – śpiewu, tańca, regionalnych smaków, kiermaszy książek i płyt, rękodzieła, konkursów z nagrodami, dobrej zabawy dla wszystkich – dzieci i dorosłych. Na wodzisławskim rynku nie brakowało atrakcji. Nasza Biblioteka również włączyła się w organizację festiwalu i przygotowała dla odwiedzających kilka atrakcji: salonik autorski (Weronika Tomala, Izabela Gardian, Thomas Arnold, Jerzy Buczyński), taniec hula i inne tropikalne atrakcje z Mary Ann, kiermasz ciekawych książek i płyt winylowych, rebusy, quizy, zagadki literackie, kolorowe bańki mydlane…

Organizatorem „Festiwalu Górnej Odry” w Wodzisławiu Śl. było Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wspólnie z Muzeum oraz Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śl., biurem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, promotorem marki turystycznej Kraina Górnej Odry, a także z ośrodkami kultury ze wszystkich gmin powiatu wodzisławskiego. Była to impreza promująca subregion zachodni województwa śląskiego i jego markę turystyczną – Krainę Górnej Odry. Celem festiwalu jest popularyzacja tego, co południowo-zachodnia część województwa śląskiego ma najlepszego, budowanie wspólnej tożsamości mieszkańców regionu, promowanie aktywnego wypoczynku i wspólnego spędzania czasu.