• 10 maja 2024
Alina Przydatek - Spotkanie Autorskie 2024, Centrala, PP Nr 3 Wodzisław - 1

W dniach 8 – 10 maja w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz Filii nr 10 w Zawadzie i Filii nr 15 w Jedłowniku odbyły się warsztaty dla dzieci z okazji Dnia Bibliotekarza i w ramach XXI Tygodnia Bibliotek. Zajęcia stały się jednocześnie spotkaniem autorskim, gdyż poprowadziła je Alina Przydatek, znana pisarka bajek dla najmłodszych. Myszka Soniulinda wraz z Króliczką Matildą, będące bohaterkami serii Kici Nici, zostały przewodniczkami po fantastycznych nadmorskich krainach, wraz z młodymi czytelnikami wzięły również udział w pszczelim weselu.

Celem wydarzenia była wspólna zabawa, integracja oraz zwrócenie uwagi na kwestie związane z ochroną przyrody. Nie zabrakło także podstaw nauki języków, nasi mali goście mieli okazję nauczyć się kilku słów w języku włoskim i angielskim. Wspólna zabawa odbyła się wśród przepięknych rekwizytów, własnoręcznie wykonanych przez autorkę. Dziękujemy za ogromną dawkę pozytywnej energii i uśmiechu.

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży: Publiczne Przedszkole nr 3 w Wodzisławiu Śląskim

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży: Publiczne Przedszkole nr 5 w Wodzisławiu Śląskim

Filia nr 10 w Zawadzie

Filia na 15 Jedłownik