• 14 października 2024
Noc Bibliotek 2024 - Logo

W piątkowy wieczór, 11 października odbyła się Noc Bibliotek dedykowana najmłodszym czytelnikom, w ramach której w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży odbył się pokaz filmu “Mój brat ściga dinozaury”, nie zabrakło również wspólnych zabaw i poczęstunku. W trakcie trwania wydarzenia odbyło się również wręczenie nagród uczestnikom konkursu literackiego “Pewnego razu w bibliotece…”. Lista zwycięzców oraz nagrodzone  opowiadania są dostępne w tym wpisie.

Wiele działo się także w Czytelni, gdzie z okazji dnia gier planszowych, przypadającego 10 października, odbywał się Wieczór z grami planszowymi współtworzony przez grupę Sportowcy na planszy. Zorganizowany został turniej gry “Sowy” oraz rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki inspirowaną wierszami Juliana Tuwima. Nagrody zostały ufundowane przez wydawnictwa: Granna, Egmont Polska , Lucky Duck Games oraz Nasza Księgarnia – gry. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a w rozgrywkach (nie tylko konkursowych) wzięło udział wielu graczy. Dziękujemy za tak liczne przybycie!

Seans filmowy

Wieczór z grami planszowymi