Spotkanie Autorskie Z Tigranem

Od początku września mogliśmy podziwiać w Galerii pod Fikusem portrety satyryczne autorstwa rysownika – satyryka Polska Dziennika Zachodniego – TIGRANA VARDIKYANA. Na ok. 80. portretach można się doszukać znanych samorządowców, sportowców, dyrektorów instytucji, lekarzy, twórców i artystów z Wodzisławia i ziemi wodzisławskiej. Z uśmiechem przyglądnąć się poważnym urzędnikom ujętym w portret z  przymrużeniem oka.

W piątkowy wieczór, 24 września miało miejsce niezwykłe spotkanie z autorem prac. Impreza planowana jako plenerowa ,z powodu silnego wiatru została  przeniesiona w mury Biblioteki, gdzie w Sali Multimedialnej, przy dźwiękach muzyki ormiańskiej, mogliśmy posłuchać o warsztacie pracy rysownika, o spotkaniach oko w oko z bohaterami portretów – nierzadko z pierwszych stron gazet, o reakcjach ludzi na swoje „odbicie” a także wspomnienia o kraju rodzinnym – Armenii. W trakcie spotkania Mistrz ukazał swój kunszt satyryczny i na prośbę organizatorów sportretował dwie wybrane osoby z widowni. Portrety spotkały się z dużym aplauzem publiczności a wybrańcy zostali obdarowani oprawionymi pracami na pamiątkę spotkania.

Wystawa potrwa do końca września – serdecznie zapraszamy do Galerii pod Fikusem !!!