Wieczór Poezji Hani Goszyc

23 marca 2011 r. w sali multimedialnej odbył się Wieczór poezji Hani Goszyc. Hania Goszyc, absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, pracuje jako nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śl. Jest autorką tomików “Dwie strony życia”, “Zimowe wieczory pachną pomarańczą” oraz współautorką almanachów poetyckich “Poeci.com”. W lutym tego roku ukazał się jej najnowszy tomik “Z szuflady wyjęte”. Jak sama mówi, pisze wiersze, bo uważa, że słowa posiadają niezwykłą moc, energię i często, przelane na papier niosą ukojenie.
Spotkanie z Hanią Goszyc rozpoczął występ uczniów z Gimnazjum nr 1 – krótki koncert skrzypcowy oraz recytacja wierszy. Publiczność pytała naszego gościa o inspiracje do pisania, pasje, podróże, o ludzi mających wpływ na jej twórczość, zaś pani Hania Goszyc chętnie  odpowiadała na wszystkie pytania oraz recytowała swoje wiersze.
Zastępca Prezydenta Miasta Eugeniusz Ogrodnik złożył gratulacje młodej poetce, życząc dalszych sukcesów twórczych. Do tych życzeń dołączyła się Danuta Paszylka, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 wraz z gronem pedagogicznym, uczniami, znajomymi i przyjaciółmi. Wieczór w bibliotece upłynął w prawdziwie poetyckiej atmosferze. Pani Hania Goszyc podarowała bibliotece swoje tomiki poezji.