• 10 maja 2016
Marcin Kydryński 2

Fotograf, podróżnik, organizator ekspedycji i warsztatów fotograficznych, dziennikarz muzyczny od wielu lat związany z radiową Trójką, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali, 9 maja spotkał się z wodzisławskimi czytelnikami, by promować swoją najnowszą książkę – Biel. Notatki z Afryki. Marcin Kydryński, gościł w naszej bibliotece w ramach rozpoczynającego się Tygodnia Bibliotek. Po 25 latach podróży na Czarny Ląd stworzył obszerną publikację, w której zawarł swoje doświadczenia i wrażenia oraz wzbogacił ją o przepiękne, niezwykle starannie dobrane fotografie.

Tematem przewodnim poniedziałkowego spotkania była książka i refleksje z nią związane. – Proszę się nie przerażać ilością stron, większość z nich wypełniają fotografie – żartował autor. – To książka nie tylko o Afryce. To autobiografia, książka o życiu, jakkolwiek brzmi to banalnie – mówił Marcin Kydryński. – Traktuje o problemach, które dotyczą nas wszystkich, skłania do rozmyślań – dodawał. Lubię szerszą perspektywę. Wiele kwestii dotyczących Afryki nie jest jednoznacznych. Sądzę, że jeśli przez los jest się potraktowanym lepiej, to warto wyciągnąć rękę do kogoś, kto ma gorzej, niekoniecznie jadąc do Afryki…  Autor dzielił się swoim bogatym doświadczeniem, odpowiadał na pytania dotyczące książki, podróży, ale również swoich muzycznych pasji, w tym  fascynacji muzyką fado. Temat fotografii, muzyki, kondycji współczesnego człowieka przewijał się przez cały wieczór. Autor zdradził nam również, że w październiku tego roku pojawi się autorski krążek z muzyką do promowanej publikacji. Wieczór zakończył się rozdawanymi autografami dla najwytrwalszych czytelników. Mamy nadzieję, że spotkanie z panem Marcinem Kydryńskim na długo zostanie w naszej pamięci oraz zachęci do przeczytania książki.