• 7 października 2019
Noc Bibliotek 17

Nasi goście zabrali nas w sensualną wyprawę do świata aromatycznych pachnideł oraz w podróż pełną zapierających dech azjatyckich widoków. Rzecz działa się ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2019. Zainteresowani mogli dowiedzieć się wiele na temat destylacji roślin i tworzenia olejków zapachowych czy macerat. Swoją wiedzą i niemałym doświadczeniem w tych kwestiach dzielili się Monika i Paweł Piaseccy. Z kolei podróżnik Mieczysław „Hajer” Bieniek w humorystyczny i zajmujący sposób opowiadał o wyprawie przez Kirgistan i Kazachstan. Urokliwe szlaki pokonywał przy pomocy Matyldy, niezawodnego roweru. Atrakcje czekały też na najmłodszych czytelników, którzy mogli zobaczyć film rodzinny „Ptyś i Bill”, a także wziąć udział w zabawach, kalamburach i zgadywankach. „Noc Bibliotek” odbywała się pod hasłem „Znajdź wspólny język”(Gazeta Wodzisławska)