BAHDAJ ADAM – STAWIAM NA TOLKA BANANA

Jedna z najpopularniejszych powieści autorstwa Adama Bahdaja stała się podstawą filmu zrealizowanego w 1973 roku, a przez lata zaczytywali się w niej chłopcy i dziewczęta. Teraz, dzięki wersji audio można przypomnieć sobie perypetie młodzieżowej “szajki” z warszawskiej Saskiej Kępy. Młodzi, zbuntowani ludzie (choć żyli kilkadziesiąt lat temu, a bohaterowie dziś mieliby już własne dzieci, a może i wnuki) to znakomicie skonstruowane postacie. Ich problemy, poniekąd wynikające z rzeczywistości, w której żyli, ale w dużej mierze uniwersalne i ponadczasowe, charakterystyczne dla młodego wieku, stały się głównym tematem tej energicznej historii.
Tytułowy Tolek Banan to enigmatyczna postać, tajemniczy szef, który stara się pomóc młodym ludziom, należącym do “szajki”, ucząc ich uczciwości, przyjaźni i pozytywnego nastawienia do świata.
To ponadczasowa opowieść, która jednym przypomni dawną literacką przygodę, innych utwierdzi w przekonaniu, że są takie emocje i takie kłopoty, które w pewnym wieku są stare jak świat.
Nagranie w interpretacji Joanny Lissner.

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 501