BLIXEN KAREN – POŻEGNANIE Z AFRYKĄ

Powieść autobiograficzna Karen Blixen, która spędziła w Kenii siedemnaście lat (1914-1931), prowadząc tam plantację kawy. “Pożegnanie z Afryką” to zdaniem krytyki jedna z najcelniejszych książek o Afryce, z ogromnym wyczuciem wydobywająca różnice między kulturą, a naturą, obalająca obiegowe opinie i mity o prymitywizmie mieszkańców Czarnego Lądu. Dzieje duńskiej baronowej, “siostry Szeherezady”, jak zwykła o sobie mówić autorka, przeniósł na ekran Sidney Pollack. Film został nagrodzony siedmioma Oskarami! Niezapomniane kreacje stworzyli w nim Meryl Streep i Robert Redford. Książka, która od kilkunastu lat wzrusza i uczy, teraz dla Państwa w wersji audio. Audiobook doskonale przeczytany przez Karolinę Nolbrzak.