BRZECHWA JAN - AKADEMIA PANA KLEKSA

Nazywam się Adam Niezgódka. Mam dwanaście lat i już od pół roku jestem w Akademii Pana Kleksa. Pan Kleks przyjmuje do swojej Akademii tylko chłopców, których imiona zaczynają się na literę A. Sam Pan Kleks ma na imię Ambroży, więc w całej Akademii tylko Mateusz nie zaczyna się na A. Zresztą Mateusz nie jest uczniem – to uczony szpak. Akademia mieści się na ulicy Czekoladowej w ogromnym parku i otoczona jest murem pełnym żelaznych furtek pozamykanych na srebrne kłódeczki. Furtki prowadzą do bajek. Nawet Mateusz nie wie, ile ich jest, i powiada, że “oże o, a oże eście”, co znaczy, że może sto, a może dwieście. Szybko! Chodź za mną – przygoda już się zaczyna!

Dziesięcioletni Adaś Niezgódka rozpoczyna właśnie przedziwną naukę w Akademii Pana Kleksa, który poza tym, że jest nauczycielem, jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód. W Akademii uczą się tylko chłopcy, których imiona zaczynają się na literę A. Adaś poznaje tajemniczego ptaka Mateusza, który kiedyś był księciem, znajduje tajemniczy guzik doktora Paj-Chi-Wo oraz poznaje tajemniczego fryzjera Filipa Golarza, który – by zniszczyć Akademię – przysyła do niej fałszywego chłopca-robota.

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 502, 1187