CHMIELEWSKA JOANNA - PRZEKLĘTA BARIERA Cz. 1 (słuchowisko)

W jaki sposób hrabina Katarzyna Lichnicka, młoda wdowa, przeniosła się z XIX do XX wieku? Czy odnajdzie się we współczesnych realiach? Konfrontacja dwóch różnych światów, dwóch odległych epok. A przy tym romans, sprawy spadkowe, trup w tle i morderca, który poluje na główną bohaterkę.

To przykład powieści, w której współczesność miesza się z historią, rzeczywistość z fantastyką, a wszystko oczywiście opowiedziane jest z charakterystycznym dla Chmielewskiej humorem i przymrużeniem oka. Wraz z bohaterami słuchacze udadzą się w podróż w czasie. Akcja słuchowiska rozpięta została na mniej więcej sto lat. To historia o obyczajach, podobieństwach ludzkiej natury bez względu na czasy i różnice w postrzeganiu świata. Słuchowisko podzielone na dwie części w formacie płyt CD.

Realizacja: Teatr Polskiego Radia.
Obsada: Maja Ostaszewska, Waldemar Barwiński, Stanisław Brudny, Krzysztof Banaszyk, Anna Dereszowska, Krzysztof Gosztyla.

Czas trwania płyty: CD Numer katalogowy w bibliotece: 1410