CHMIELEWSKA JOANNA - WSZYSTKO CZERWONE (słuchowisko)

Alicja, nieco roztrzepana wdowa mieszkająca na przedmieściach Kopenhagi, ma mnóstwo przyjaciół i nieco mniej szczęścia. Pewien przyjemny wieczór w jej domu, spędzany w towarzystwie miłych gości, kończy się morderstwem, a tajemniczy sprawca nie zamierza poprzestać na jednej ofierze. Czy duński detektyw oryginał rozwikła tę sprawę?

Jak zawsze Joanna wplątuje się w kłopoty. Problemy mają charakter kryminalny o zasięgu międzynarodowym. Dzięki zastosowaniu niekonwencjonalnych metod prywatnego śledztwa Joanna, otoczona przyjaciółmi, zwłaszcza związanymi z Danią, rozwiązuje tajemnice licznych morderstw i kradzieży. We “Wszystko czerwone” trup ściele się gęsto. Wśród humorystycznych treści przewijają się jednak wcale serio problemy. Takie, jakie wtedy wszystkich gryzły, drapały, zaś galeria postaci okazuje się na tyle bogata, że może bez problemów zobrazować charakterystyczne typy Polaków z lat małej gierkowskiej stabilizacji.

Realizacja: Teatr Polskiego Radia.
Obsada: Anna Seniuk, Joanna Jeżewska, Krzysztof Gosztyla, Izabela Chądzyńska, Ewa Ziętek, Zbigniew Suszyński, Magdalena Różdżka, Ewa Kania, Arkadiusz Bazak, Andrzej Ferenc.

Czas trwania płyty: CD Numer katalogowy w bibliotece: 261