• 16 maja 2022
Jakub Ćwiek - Spotkanie Autorskie - Fantastyczna Biblioteka - 1

W piątek, 13-go maja w naszej Bibliotece gościliśmy  Jakuba Ćwieka – stand-upera, scenarzystę, podróżnika, ale przede wszystkim pisarza, sięgającego nie tylko po gatunek fantasy. To twórca słynnego, debiutanckiego, popularnego wśród czytelników zbioru opowiadań Kłamca. Spotkanie, które odbyło się w ramach wydarzenia Fantastyczna Biblioteka, poprowadziła Agnieszka Włoka (Pomiędzy Stronami).

Data – piątek, trzynastego – stała się punktem wyjścia spotkania. Okazało się, że przesądność, o której mowa, to często powtarzany wątek w twórczości pisarza, podobnie jak wątki związane z podróżowaniem autora. Nasz gość chętnie podzielił się swoim stosunkiem do klasyki literatury, sympatiami literackimi i uwagami na temat obecnej sytuacji na rynku wydawniczym. Opowiedział też o początkach w stand-upie oraz  jaki miało to wpływ na jego artystyczny rozwój. Po wspólnej rozmowie uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z autorem i prowadzącą spotkanie.

Wydarzenie Fantastyczna Biblioteka odbyło się w ramach Projektu Biblioteka Blisko Ciebie, który został zrealizowany przez:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.
  • Narodowe Centrum Kultury