• 13 maja 2022
Fantastyczna Biblioteka - Larp Kontener I Warsztaty - 1

Popołudniu 11 oraz 12 maja w naszej Bibliotece odbyły się warsztaty oraz prelekcja dotyczące podstaw larpowania. To pierwszy etap wydarzenia Fantastyczna Biblioteka w ramach projektu Biblioteka BLISKO Ciebie. Uczestnicy zajęć mogli przenieść się do magicznej krainy, którą stworzyli wspólnie na potrzeby udziału w spotkaniu. Jedynym ograniczeniem stała się wyobraźnia młodych twórców nowego uniwersum. Ale dzięki wysiłkom prowadzących: Dawida Legierskiego i Jarosława Bacha kreatywność nikogo nie opuściła.

W środę, pierwszego dnia wydarzenia odbyły się warsztaty pisania scenariusza do gier terenowych. Młodzi ludzie zapoznali się także z podstawowymi informacjami związanymi z tematyką larpu. W czwartek natomiast uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji Jak stworzyć potwora? poprowadzonej przez Tomasza Prudla. Można było dowiedzieć się, jak wykreować postać, zaczynając od jej projektu aż po wykonanie.

Każdy dzień warsztatów zakończył się wspólnym larpem “Kontener”, w którym uczestnicy warsztatów mogli w praktyce wykorzystać własną wyobraźnię i przekonać się, że larpowanie to fantastyczna zabawa.

Wydarzenie Fantastyczna Biblioteka odbyło się w ramach Projektu Biblioteka Blisko Ciebie, który został zrealizowany przez:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.
  • Narodowe Centrum Kultury

Dzień pierwszy, środa 11 maja:

Dzień drugi, czwartek 12 maja: