• 18 lutego 2021
FOLLETT KEN - FILARY ZIEMI 4. NIECH STANIE SIĘ ŚWIATŁOŚĆ

Prequel najgłośniejszej książki Kena Folletta, Filarów Ziemi, sprzedanej w ponad 27 milionach egzemplarzy. Epicka historia o początku epoki, w której zaczęła się kształtować potęga imperium brytyjskiego. Opowieść o nieokiełznanej żądzy władzy, walce o prawa, które służą nie tylko rządzącym, o miłości i nienawiści, o desperackim dążeniu do zachowania godności, nawet tam, gdzie nie ma na nią miejsca.

Rok 997, koniec ery barbarzyństwa. Anglia broni się przed atakami Walijczyków i wikingów. W kraju panuje chaos. Troje bohaterów stara się znaleźć dla siebie miejsce na świecie: Edgar, młody szkutnik, który po zniszczeniu jego domu przez wikingów i stracie ukochanej musi uciekać w nieznane. Pewna kobieta, Lady Ragna, która po ślubie z miłości musi nauczyć się, jak przetrwać, gdy wokół trwa walka o władzę. I ambitny mnich, Brat Aldred, który marzy o przekształceniu opactwa w centrum nauki i bibliotekę. Każde z nich będzie musiało stawić czoła prywatnym konfliktom i wirom historii, a także zmierzyć się z przebiegłym biskupem, który złamie każde przykazanie, by zdobyć nieograniczoną władzę i bogactwo. Czyta Krzysztof Gosztyła.