• 25 kwietnia 2022
100-lecie Istnienia SP1 - 1

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wodzisławiu Śląskim w tym roku świętuje 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w piątek, w naszej Bibliotece odbyło się  uroczyste spotkanie poetycko – muzyczne. Uczennice wraz z nauczycielami oraz zaproszeni goście: Hania Goszyc-Góreczna, Aleksandra Rduch oraz Robert Wija, pięknie uświetnili świąteczny wieczór pod hasłem Człowiekiem być… Licznie przybyła publiczność, absolwenci, rodzice, przyjaciele Szkoły ze wzruszeniem wysłuchali jubileuszowego występu, nagradzając młodych wykonawców gromkimi brawami.

Godnym zakończeniem wieczoru było otwarcie wystawy zabytkowych kałamarzy z prywatnej kolekcji Krystiana Maciończyka z Gorzyc. Wystawa będzie dostępna w naszej Bibliotece do końca maja. Serdecznie zapraszamy!