KRUEGER MARIA - DAR RZEKI FLY; PARNOWSKA-RÓŻECKA KRYSTYNA - O TRZECH BRACIACH I LATAJĄCYM DYWANIE

Słuchowiska dla najmłodszych w znakomitej interpretacji znanych aktorów. Audiobook z serii Bajki dla najmłodszych.

Maria Krüger – Dar rzeki Fly

Ojciec Marii Krüger, autorki Daru rzeki Fly – był jednym z największych polskich podróżników i etnologów w okresie międzywojennym. Pasjonował się podaniami różnych ludów i kultur, które spisywał i tłumaczył na język polski. Podczas podróży po Azji, Indonezji, Afryce i Ameryce Południowej zebrał setki bajek, baśni, podań i legend różnych narodów. Korzystając z rodzinnych zbiorów, Maria Krüger opracowała dla dzieci kilkadziesiąt najciekawszych baśni i legend z najdalszych zakątków świata. Tak właśnie powstał Dar rzeki Fly, jeden z najbardziej interesujących zbiorów podań, bajek i legend świata. Na podstawie tej książki powstało też niniejsze słuchowisko. Nowa Gwinea – jak na tej wyspie żyją ludzie, gdzie mieszkają, dlaczego Danaid zrezygnowała z daru rzeki Fly – posłuchajcie baśni z Nowej Gwinei.

Obsada:

• Narrator: Marek Kondrat
  • Danaid: Joanna Sobieska
  • Bluinoch: Hanna Skarżanka
  • Leituuk: Danuta Przesmycka
  • dzieci: Ania Adamczyk, Marcin Juszczak, Joasia Kasprowicz, Kasia Wiśniewska

Krystyna Parnowska-Różecka – O trzech braciach i latającym dywanie

Paribanu zaprasza Was na swój dywan. Dlaczego Ali nie chce się spotkać z nianią Paribanu? Ahmad myśli o bogactwie – czy będzie ono zachowane? Trzej bracia wybierają się w świat – czy się spotkali? Na kogo czeka Nuran – posłuchajcie, a dowiecie się o wielu ciekawych przygodach, jakie przeżyli bohaterowie tej baśni.

Obsada:

• Grażyna Barszczewska