• 7 lutego 2017
LEE TOSCA - JUDASZ

Złodziej, kłamca, zdrajca… Przyjaciel? Historia nadaje mu różne imiona. Zhańbiony i okryty złą sławą samobójcy, stał się człowiekiem, którego imię jest synonimem zdrady… A także jedynym uczniem, którego Jezus nazwał “przyjacielem”. To przekonujący portret najbardziej szkalowanej postaci biblijnej wszech czasów.

Tosca Lee, wielokrotnie nagradzana pisarka, autorka licznych bestsellerów, zagląda do serca i umysłu Judasza. Pyta: Co skłoniło go do wydania Jezusa? I pozwala nam spojrzeć na czyn Judasza w świetle jego oczekiwań oraz w kontekście świata i kultury, w jakich przyszło mu żyć. Pozwala odczuć ówczesne wołanie całego narodu – o wolność, o zbawienie, o prawdziwego Mesjasza. I obawy tego narodu, bo przecież tylu mesjaszów już zawiodło ich nadzieje.

Judasz to również niezwykłe spojrzenie na życie Jezusa, które zmusza nas do ponownej refleksji nad naszymi wyborami w trudnych sytuacjach życiowych. Wizjonerska powieść osadzona w realiach historycznych, jest pierwszą książką z serii Na Osi Czasu. Czyta Krzysztof Gosztyła.

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 2150