LEHAR FERENC - Wesoła Wdówka

Najsłynniejsze Operetki Świata to kolejna seria kolekcji La Scala. Znajdzie się w niej 48 najwybitniejszych przedstawień operetkowych, zarejestrowanych w najbardziej prestiżowych teatrach świata. Od dnia premiery 1 1905 roku Wesoła wdówka rozpoczęła triumfalny pochód przez największe sceny muzyczne świata, Sama premiera nie była wielkim sukcesem, w ciągu kilku tygodni operetka zyskała jednak spory rozgłos – w samym Theater an der Wien osiągnęła liczbę 400 przedstawień.

Zarejestrowana w The San Francisco Opera inscenizacja od pierwszej chwili oszałamia widza pięknem i bogactwem wspaniałych kostiumów oraz przepychem secesyjnej, utrzymanej w duchu epoki scenografii. Świetnie dobrani do swych ról wykonawcy pozwalają sobie na dużo swobody wokalnej, osiągając zamierzony komiczny efekt. Temu też służy naturalne, ale wyraziste aktorstwo i sprawna, tradycyjna reżyseria. Słowem – wspaniała operetka z piórami, sztucznymi klejnotami, sukniami z trenem i kołyszącymi walcami.

Czas trwania płyty: DVD Numer katalogowy w bibliotece: 6046