• 10 kwietnia 2024

11 KWIETNIA 2024
GODZ. 17.00
SALA MULTIMEDIALNA BIBLIOTEKI

Leszek Gnoiński, polski dziennikarz radiowy, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych o tematyce rockowej, członek sekcji muzyki rozrywkowej Akademii Fonograficznej. Autor książek biograficznych znanych muzyków: bestsellerowej „Kult Kazika”, „Republika. Nieustanne tango”, „Myslovitz. Życie to surfing”, „Raport o Acid Drinkers”, współautor autobiografii Marka Piekarczyka „Zwierzenia kontestatora”, Izabeli Trojanowskiej „Trojanowska”, „Encyklopedii polskiego rocka” i „Farben Lehre – Bez pokory”. Jest też współautorem i redaktorem autobiografii Michała Figurskiego „Najsłodszy”. Wszystkie książki sprzedały się w nakładzie ponad stu tysięcy egzemplarzy.

Urodzony w Warszawie, mieszka w Krakowie, od 1992 roku zajmuje się dziennikarstwem muzycznym. Był współpracownikiem redakcji „Tylko Rock” i pracownikiem wydającego go wydawnictwa Res Publika Press International. Pracował także w dzienniku Super Express, współprowadził „Super Rock”, największą w dziennikach ogólnopolskich wkładkę o muzyce rozrywkowej i popkulturze. W lutym 2003 został zastępcą redaktora naczelnego magazynu muzycznego „Muza”. Redaktor naczelny cgm.pl, dziennikarz Discovery Historia TVN, współpracownik „Machiny”, „Dziennika Polskiego”, „Dziennika”, portalu „T-mobile-music.pl”, „Miasta kobiet”, „Newsweeka”. Współpracował z kilkoma rozgłośniami radiowymi, współprowadził audycję „Tu jest muzyka”, „Radiospacja” oraz „Rockolekcje” w Antyradiu. Stworzył podcast Radio Aktywny Blog, w którym rozmawia z najważniejszymi polskimi muzykami rockowymi i ludźmi z branży muzycznej.