LINDGREN ASTRID - BRACIA LWIE SERCE

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych powieści dla dzieci szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Autorka poruszyła niezwykle trudne tematy – śmierci i braterskiej miłości. Dziewięcioletni Karol cierpi na nieuleczalną chorobę, co bardzo smuci jego starszego brata Jonatana. Jonatan Lew pociesza brata, opowiadając o pięknej krainie Nangijali, do której trafi po śmierci. Niespodziewanie w domu rodziny Lwów wybucha pożar. Jonatan ratuje młodszego brata, jednak sam ginie w płomieniach. Karol jest zdruzgotany, gdyż jest przekonany, że to ON jest winien śmierci brata. Wkrótce sam umiera.

Dalsza część akcji toczy się w krainie Nangijali, do której po śmierci trafiają bracia. Oprócz chwil wypełnionych szczęściem i radosnymi przygodami, czai się tam także wiele zła. Karol i Jonatan po raz kolejny udowadniają, jak potężna jest ich braterska miłość, i jeśli kochać, to do samego końca.

Astrid Lindgren w bardzo delikatny sposób przybliża dzieciom śmierć, oswaja z nią, a także udowadnia, że życie na ziemi, to dopiero początek prawdziwej przygody. Są rzeczy, które się musi zrobić, bo inaczej nie jest się człowiekiem, tylko nędznym śmieciem. – jak mówią Bracia Lwie Serce. Czyta Edyta Jungowska.

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 1057