• 6 maja 2022
Podaruj Książkę Ukraińskim Dzieciom

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim bierze udział w  projekcie organizowanym przez Fundację Metropolia Dzieci, którego celem jest zebranie środków na zakup książek od ukraińskich wydawców.

Choć w obliczu wojny może wydawać się, że książki nie są rzeczą pierwszej potrzeby, to jednak ich terapeutyczna moc jest nam dziś bardzo potrzebna. Głęboko wierzymy, że czytanie wpływa na poczucie bezpieczeństwa i staje się namiastką normalności w rozumieniu otaczającego świata. Czas z książką to chwila wytchnienia i oderwania się od świata, który niesie niepokój. Dzięki książkom dzieci mogą też lepiej zrozumieć swoje emocje, znaleźć rozwiązanie w trudnych sytuacjach i wzmacniać poczucie własnej wartości i sprawstwa.

Zbiórka powstała w wyniku inicjatywy osób zaangażowanych bezpośrednio w promocję czytelnictwa w Polsce (Fundacja Metropolia Dzieci oraz osoby zaprzyjaźnione, pracujące w innych instytucjach rynku książki). Pragniemy w duchu solidarności wesprzeć w tym trudnym czasie ukraińskie wydawnictwa i dzieci, które w ostatnich dniach uciekając przed wojną przybyły do Polski.

Link do zrzutki na zakup książek w języku ukraińskim:

https://zrzutka.pl/kug7mv?fbclid=IwAR0G3nrzaLxJahG3jKh41_digGQhjckmNwVuQtUC2nln25MUcQENMyQfQzo

Więcej informacji na Facebooku akcji Podaruj książkę ukraińskim dzieciom:

https://www.facebook.com/ukrainskieksiazkidladzieci