• 17 maja 2022
Sensoryczne Czytadełka - Dzieci 0-5 Lat - 1

We wtorek 17 maja rozpoczęliśmy cykl zajęć dla najmłodszych Sensoryczne Czytadełka, zorganizowany w ramach projektu Biblioteka BLISKO Ciebie. W spotkaniu uczestniczyły dzieci w wieku do 5 lat wraz z opiekunem. Zajęcia przeprowadziły Panie ze Stowarzyszenia Przy Dziupli.

Dzieci wysłuchały opowiadania Zwierzęta z podwórka. Najmłodsi, dzięki zaprezentowanej historyjce, mogli dowiedzieć się, jakie zwierzęta na co dzień żyją w gospodarstwach domowych i rolnych, np. kury, kozy, króliki, psy, koty, konie czy krowy. Następnie, z pomocą przygotowanych wcześniej  różnorodnych materiałów sensorycznych, maluchy odkrywały poprzez bodźce, czym żywią się określone gatunki: gałązki drzew to przysmak kozy, a marchewka – królika; jaką fakturę mają nasiona roślin – przesypywane z jednego pojemnika do drugiego; jakie w dotyku są ptasie piórka – tak lekkie, że unoszą się przy najmniejszym podmuchu powietrza; jak smakują warzywa… Jedną z większych atrakcji dla najmłodszych była możliwość wejścia do kartonowej budy, by doświadczyć, jak może czuć się pies. Emocjonujące i pełne różnorodnych wrażeń zajęcia zakończyły się wspólnym tańcem i animacjami muzycznymi.

Na następne spotkanie dla najmłodszych zapraszamy w przyszły wtorek, a już jutro, w środowe popołudnie widzimy się z nieco starszymi dziećmi na wspólnych zajęciach!

Cykl zajęć Sensoryczne Czytadełka odbywa się w ramach Projektu Biblioteka Blisko Ciebie, który został zrealizowany przez:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.
  • Narodowe Centrum Kultury

Warto nadmienić, że cykl zajęć Sensoryczne Czytadełka jest jednym z trzech zwycięskich projektów konkursu na inicjatywy lokalne Projektu Biblioteka BLISKO Ciebie.