• 19 maja 2022
Sensoryczne Czytadełka - Dzieci 6-10 Lat - 1

W środę 18 maja odbyło się drugie już spotkanie z cyklu Sensoryczne Czytadełka, zorganizowane w ramach projektu Biblioteka Blisko Ciebie. Wzięły w nim udział dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Zajęcia przeprowadziły Panie ze Stowarzyszenia Przy Dziupli.

Podczas zajęć dzieci, po wysłuchaniu opowiadania Zwierzęta z podwórka – podobnie jak ich młodsi koledzy z wtorkowych Czytadełek – mogły dowiedzieć się, czym żywią się poszczególne zwierzęta gospodarskie oraz jak wygląda ich życie na wsi. Następnie, z pomocą przygotowanych wcześniej różnorodnych materiałów sensorycznych, poznawały za pomocą zmysłów atrybuty związane ze zwierzętami hodowlanymi. Podczas spotkania uczestnicy mogli wykazać się sprawnością fizyczną, skacząc przez gałąź czy bawiąc się w kota i psa.

Na następne zajęcia z cyklu Sensoryczne Czytadełka dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat zapraszamy już za tydzień!

Cykl zajęć Sensoryczne Czytadełka odbywa się w ramach Projektu Biblioteka Blisko Ciebie, który został zrealizowany przez:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.
  • Narodowe Centrum Kultury

Warto nadmienić, że cykl zajęć Sensoryczne Czytadełka jest jednym z trzech zwycięskich projektów konkursu na inicjatywy lokalne Projektu Biblioteka BLISKO Ciebie.